X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: احتمال جیره بندی آب در استان ایلام وجود دارد

۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت:12:24:04عصر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت:  احتمال جیره بندی آب در استان ایلام وجود دارد

مدیر عامل شرکت آبفای استان ایلام با حضور در برنامه استودیو خبر بخش ۲۳ سیمای مرکز ایلام ضمن ارائه  توضیحاتی در خصوص وضعیت منابع تامین آب و اقدامات انجام شده در حوزه آب رسانی در سطح استان،   از احتمال اعمال جیره بندی آب در استان ایلام وجود دارد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،  دکتر  نورالله تیموری در گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: با توجه به وضعیت بارش ها، خشکسالی، توپوگرافی ایلام و همچنین جنس زمین از لحاظ جذب آب در وضعیت بحرانی هستیم.

وی افزود: علاوه بر بحث خشکسالی و عدم بارش، ویروس منحوس کرونا باعث افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب نسبت به سنوات گذشته شده است.

مدیرعامل آبفا ایلام گفت: گرمای زودرس که هر ساله از اواسط خرداد به بعد باعث راه اندازی دستگاه های سرمایشی در استان می‌شد نیز مزید بر علت است .

وی افزود:  در شهر ایلام بیش از ۸۰ هزار کولر آبی وجود دارد که اگر هرکدام متوسط در هر شبانه‌روز ۲۰۰ تا ۲۵۰ لیتر آب مصرف کنند  حدودا ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت شهر ایلام اضافه می شود که در کنار آبیاری فضاهای سبز فشار مضاعفی بر شرکت وارد می آورند.

تیموری بیان داشت: علیرغم اینکه  گران ترین آب در کشور به علت توپوگرافی منطقه و اختلاف ارتفاع ایستگاه ها برای تامین آب شرب شهروندان در شهر ایلام تامین می شود اما متاسفانه برخی از مشترکین رعایت نمی کنند و از این آب  برای شستشوی کوچه و خیابان استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی با دادستان و دستگاه قضا، پلیس آب تشکیل شده،  که از این به بعد شاهد بازرسی های خیابانی و کوچه ای خواهیم بود.

مدیرعامل آبفا ایلام گفت: اگر مردم در این زمینه همکاری و رعایت نکنند علاوه بر جریمه نقدی، نهایت اعمال قانون و قطع انشعاب را طبق دستورالعمل های قانونی برای این دست از مشترکین اجرا خواهیم کرد.

وی افزود:  در حال حاضر از ساعت ۱۲ شب تا ۴ بامداد جیره بندی آب در برخی مناطق شهر ایلام  برای جلوگیری از مشکلات قطعی آب در طول روز را شروع کرده ایم. اگر مصرف بالا رود مطمئناً در طول روز هم شاهد جیره‌بندی در تمام مناطق استان خواهیم بود .

تیموری گفت: شرکت آبفای استان از تمام ظرفیت تجهیزات خود برای ورود آب به شهر ایلام استفاده می کند و اقدامات خوبی در جهت بهسازی چشمه ها و خطوط انتقال و منابع آبی انجام داده ایم و علیرغم اینکه پروژه‌های متعددی تعریف گردیده اما اگر مردم را رعایت نکنند مجبور به جیره بندی روزانه خواهیم بود.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها