X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

به مناسبت هفته صرفه‌جویی صورت گرفت: نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام با خبرنگاران رسانه های جمعی

۱ تير ۱۳۹۹ ساعت:1:05:00عصر

به مناسبت هفته صرفه‌جویی صورت گرفت: نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام با خبرنگاران رسانه های جمعی

ارتقای تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، اجرای آبرسانی به شهر ملکشاهی ، احداث فاز دوم آب شیرین کن شهر ملکشاهی ، آبرسانی به دهلران شامل هفت حلقه چاه و 5 کیلومتر خط انتقال ، بهسازی سرچشمه های آبدانان،  احداث مخازن 2000 و 500 مترمکعبی آبرسانی به پایانه مرزی مهران، احداث مخزن 5000 مترمکعبی برای شهر ایلام ، بهسازی چشمه های گل گل، پروژه فاضلاب شهر شباب، هشدار در مورد  جیربندی آب در شهر ایلام در صورت رعایت نکردن الگو مصرف، از مهمترین مباحث بود که نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام با خبرنگاران رسانه های جمعی مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب ، نشست خبری مدیرعامل آبفای استان با اصحاب رسانه برگزار گردید.

مدیرعامل آبفای استان در این نشست ضمن تقدیر از همراهی اصحاب رسانه در انتقال دغدغه ها و آگاهی رساندن به شهروندان در جهت درست مصرف کردن آب، اظهار داشت : رسانه های استان در بحث چالش های مصرف آب، به درستی با شرکت هماهنگ هستند که جا دارد این همکاری و هماهنگی تداوم یابد .

وی ادامه داد : گرم شدن زود هنگام هوا، شیوع ویروس منحوس کرونا، مصرف بالای آب توسط کولرهای آبی و عدم رعایت درست مصرف کردن آب از چالش های شرکت در این مدت بوده است که باعث افزایش 20درصدی مصرف آب در سطح استان گردیده است .

مهندس تیموری تصریح کرد : ظرفیتی بیش از این برای تامین آب شهر ایلام وجود ندارد چراکه بیش از حد توان خط انتقال آب از سد به شهر ایلام در حال بهره برداری هستیم و هر آن امکان دارد ضمن ورود خسارت به این خط، آب شهر ایلام قطع شود .

مدیرعامل آبفای استان با اشاره به احتمال سهمیه بندی آب در ایلام، تاکید کرد : با توجه به میانگین مصرف دوبرابری در شهر ایلام و سه برابری در روستاهای استان نسبت به استانداردهای کشوری؛ اگر روند مصرف آب به همین روال ادامه یابد ، ناگزیر به سهمیه بندی آب خواهیم شد .

وی افزود : به دلیل توپوگرافی خشن استان، گران ترین آب را در سطح کشور داریم به طوری که قیمت تمام شده تولید آب به ازای هر مترمکعب در استان 2000 تومان و فروش آن به شهروندان 800 تومان است و از این لحاظ شرکت آب و فاضلاب استان یک شرکت زیانده در بحث تولید و فروش آب به شمار می آییم.

مهندس تیموری ضن اشاره به ولایتمداری مردم استان و دفاع از انقلاب و اسلام در دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه مردم استان، لایق بهترین خدمات هستند، اظهار داشت : امیدواریم در بحث خدمت به مردم بتوانیم آنچه که بایسته و شایسته این مردم است را انجام دهیم .

مدیرعامل آبفای استان به بیان اینکه 100 درصد جمعیت شهری و 99 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب استان هستند ، افزود : از 210 هزار مشترک آب در استان، 152 هزار مشترک شهری و 58 هزار مشترک روستایی تشکیل می دهد و در این راستا جایگاه اول کشور را به خود اختصاص داده ایم .

مهندس تیموری به شاخص بهره مندی 66 درصدی در سال 1393 اشاره کرد و تاکید کرد : این شاخص هم اکنون به 80 درصد رسیده که این مهم نتیجه همدلی و هماهنگی مجموعه همکاران و حمایت مدیران استان و مسئولین وزارت نیرو می باشد .

مدیرعامل آب آبفای استان در بخش دیگری از سخنانش به ارائه خدمات به جامعه روستایی استان اشاره کرد و افزود : در چندسال اخیر140 پروژه در راستای آبرسانی به 240 روستا انجام گرفت که هم اکنون 200 روستای استان از نعمت آب پایدار بهره مند هستند .

وی تصریح کرد : در سنوات گذشته برای 125روستای استان بصورت سیار آبرسانی صورت می پذیرفت که این تعداد با تلاش مجموعه همکاران و اجرایی شدن برنامه ها ، به 22 روستا رسیده است و امیدواریم با حمایت مسئولین بتوانیم تادو سال آینده، تمامی روستاهای استان را از نعمت آب پایدار بهره مند کنیم .

مهندس تیموری مهمترین پروژه های شرکت را ، اجرای ارتقای تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، آبرسانی به شهر ملکشاهی با پیشرفت فیزیکی  74 درصد، احداث  آب شیرین کن شهر ملکشاهی با پیشرفت فیزیکی 75 درصد ، آبرسانی به دهلران شامل هفت حلقه چاه و 5 کیلومتر خط انتقال با پیشرفت فیزیکی 80 درصد، بهسازی سرچشمه های آبدانان،  احداث مخازن 2000 و 500 مترمکعبی آبرسانی به پایانه مرزی مهران، مخزن 5000 مترمکعبی برای شهر ایلام در ارتفاعات شاخ شمیران با خط انتقاق 3 کیلومتر، بهسازی چشمه های گل گل، پروژه فاضلاب شهر شباب با پیشرفت فیزیکی 95 درصد و پروژه فاضلاب ارمو با پیشرفت 45 درصد، برشمرد و تاکید کرد : با بهره برداری از این پروژه ها در آینده نزدیک، شاهد انقلابی در ارائه خدمات آب و فاضلاب به مردم استان خواهیم بود.

مدیرعامل آبفای استان به جذب اعتبارات 240 میلیاردی در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود : 85 درصد این اعتبارات از محل اعتبارات ملی بوده است و از این رقم در حوزه شهری 180 میلیارد هزینه شده که برای سنوات آتی به دنبال افزایش آن هستیم .

وی در پایان سخنانش  با اشاره به کیفیت مطلوب آب شهر تصریح کرد : طبق استانداردهای جهانی، شاخص های کلرسنجی و میکروبی باید 95 درصد باشد که هم اکنون کیفیت بالای 99 درصدی شاخص کلرسنجی و بالای 98 درصدی شاخص میکروبی آب شرب شهر ایلام و کنترل روزانه و مدون دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت روزانه و مدون ، مبین کیفیت بالای آب شرب شهر ایلام می باشد .

در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ نیز انجام و مدیر عامل به سئولات خبرنگاران پاسخ گفتند.

 

 

 


به مناسبت هفته صرفه‌جویی صورت گرفت: نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام با خبرنگاران رسانه های جمعی

به مناسبت هفته صرفه‌جویی صورت گرفت: نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام با خبرنگاران رسانه های جمعی

به مناسبت هفته صرفه‌جویی صورت گرفت: نشست خبری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام با خبرنگاران رسانه های جمعی
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها