X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

بازدید وزیر نیرو از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت:9:06:05صبح
بازدید وزیر نیرو از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران

دکتر اردکانیان وزیر نیرو، بهمراه مهندس جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور، خامسی معاون آب و آبفا وزارت نیرو ، استاندار ایلام مهندس مظاهری مدیر عامل شرکت، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  و سایر مسئولین استانی و محلی، از تاسیسات تامین آب و برق و نحوه خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در پایانه مرز مهران بازدید کردند، و از نزدیک در جریان و روند خدمات‌رسانی قرارگاه اربعین وزارت نیرو قرار گرفتند .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، در این بازدید مدیر عامل آبفای استان ایلام ضمن خیر مقدم و تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی، گزارش مبسوطی از اقدامات فعالیت شرکت آب و فاضلاب  استان ایلام، در ارتباط با تامین آب مرز بین المللی مهران  را ارائه نمودند.

مهندس مظاهری  با بیان اینکه این شرکت با بهره گیری از تمام توان و امکانات موجود خدمات ارزنده و در خور شأن به زائران ارائه نموده است اظهار داشت: با فعالیت های که  در  بخش زیرساختی صورت گرفته ظرفیت تامین آب مهران در اربعین  امسال افزایش یافته و این امر رضایتمندی زوار را در بر داشته است. اما  علیرغم کارهای بزرگی که انجام گرفته نیاز به کارهای زیربنایی بیشتری هست و امیدوریم با تزریق اعتبارات لازم این کمبودها به حداقل برسد .

وزیر نیرو نیز در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران با اشاره به تمهیدات صنعت آب و برق به منظور خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران اربعین حسینی، گفت: تامین روشنایی ۶۵۰ هکتار پارکینگ و ۱۲۰ کیلومتر روشنایی، احداث خط ۲۳۰ کیلوولت دهلران_مهران، نصب پنج هزار پروژکتور روشنایی و... بخشی از اقدامات شرکت‌های برق برای مراسم اربعین امسال بوده است.

وی با اشاره به استقرار هشت دستگاه آزمایشگاه سیار میکروبی و شیمیایی در مرزهای کشور، ادامه داد: با توجه به آمار دو میلیون تردد در مرز مهران تاکنون یک مورد آلودگی و بیماری‌های میکروبی در این مرز گزارش نشده است.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون لیتر آب سالم و بهداشتی در پنج مرز کشور فراهم شده است، بیان کرد: علاوه بر این روزانه ۷۰۰ سرویس‌دهی توسط ۱۵۰ تانکر آب انجام می‌شود و امسال با هماهنگی مقامات عراقی، دامنه خدمات به داخل این کشور وسعت داده شده است.

اردکانیان با اشاره به نصب یک هزار و 600 دوش صحرایی در عراق، گفت: تاکنون سه هزار انشعاب آب، برق و فاضلاب نیز نه تنها به دستگاه‌های سرویس‌دهنده بلکه در اختیار موکب‌ها و آشپزخانه‌ها قرار گرفته است.

وی بیان اینکه سیستم‌های دفع فاضلاب برای موکب‌ها نیز فراهم شده است، ادامه داد: همچنین در شهرهای مقدس عراق نیز ۴۰ اکیپ آب و برق به ظرفیت ۱۸۰ نیرو مستقر شده و ۸۰۰ نیرو هم در مرزهای چهارگانه مستقر شده‌اند.

گفتنی است در این بازدید، دکتر اردکانیان با حضور در بین مردم، نظر زائران درخصوص خدمات‌رسانی آب و برق توسط قرارگاه اربعین وزارت نیرو در منطقه را جویا شد.و با حضور در استودیو صدا و سیمای مرکز ایلام مستقر در پایانه مرزی به تشریح و تبیین اقدامات  و مسائل و مشکلات حوزه  وزارت نیرو در  تامین آب مرز بین المللی مهران  پرداختند.


بازدید وزیر نیرو از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران

بازدید وزیر نیرو از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران

بازدید وزیر نیرو از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها