X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

"نشست هم اندیشی" مسئولین واحدهای سلامت و ایمنی کار شرکت های آبفای منطقه 6 کشور به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت:9:01:49صبح

با حضور دبیر کمیته " EHSS "  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور"نشست هم اندیشی" مسئولین واحدهای سلامت و ایمنی کار شرکت های آبفای شهری و روستایی  منطقه  6 کشور  شامل ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان و همدان به میزبانی  شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، در این نشست مسئولین واحدهای سلامت و ایمنی کار شرکت های آبفای منطقه  6 کشور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ضمن خیر مقدم و تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گزارش مبسوطی از وضعیت منابع تامین آب استان ایلام و عملکرد شرکت در بخش  ایمنی و بهداشت حرفه ای را ارائه نمودند.

مهندس مظاهری واحد سلامت و ایمنی کار را یکی از مهمترین قسمت های شرکت دانست و گفت نقطه قوت افراد باتجربه ای هستند که در این واحد خدمت می کنند.

وی، با بیان اینکه هم اندیشی و اتخاذ تدابیر لازم برای ارتقاء فرهنگ عمومی ایمنی و تدوین اجرای دوره های آموزشی تخصصی ایمنی ضروری است  اضافه کرد: پیشگیری، شناسائی مخطرات کاری و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار با نظارت های مکرر از وظایف مهم واحد ایمنی است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با اشاره به اینکه حوادث ناشی از کار در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام کاهش یافته و در سال 97 حادثه منجر به فوت نداشته ایم افزود: در سال های اخیر ارتقای فرهنگ و آموزش ایمنی توسط دفتر حفاظت ایمنی شرکت به طور جدی در دستور کار بوده و این امر باعث کاهش حوادث ناشی از کار شده است .

 

 

 

در ادامه رشیدی مدیر دفتر حفاظت، ایمنی کار با اشاره به اقدمات انجام گرفته در زمینه ایمنی در سطح شرکت گفت: دستیابی به ایمنی کامل در فعالیتهای مختلف شرکتها نیل به فرهنگ رشد یافته؛ مستلزم انجام اقدامات بنیادی در کلیه زمینه ها بوده که یکی از مهمترین آنها ایجاد شرایط لازم جهت ارتقاء سطح آگاهی کارکنان در محیط کاری می باشد و نقش آموزش به عنوان محور پیشرفت و تحول در زمینه های مختلف در رابطه با کاهش حوادث دارای اهمیت فوق العاده می باشد .

در ادامه زرنگ دبیر کمیته " " EHSS "  شرکت مهندسی با تبیین جایگاه و اهمیت " " EHSS در سطح شرکتهای به آسیب شناسی حوادث و رخدادهای ناگوار 9 سال اخیر در شرکت های آب و فاضلاب شهری پرداختند.

موضوعاتی که آقای زرنگ بر آنها تاکید داشتند شامل موارد ذیل بود: اهمیت موضوع و مسئولیت‌های مترتب در رویکرد EHSS ، تکالیف و مسئولیت‌های کارکنان، دیدگاه و راهبردهای ابلاغی شرکت مهندسی، مدل بررسی مسائل اجتماعی مترتب بر مسئولیت های EHSS بخش آبفا،  تکالیف و مسئولیت‌های کارفرمایی، تنگناها و خوانش‌های " EHSS از نظر مسئولیت مدیران آبفا،  حوزه‌های ریسک، عوامل زیان آور کار،  تأملی به حوادث و رخدادهای ناشی از نقض ضوابط و هنجارهای ایمنی کار

شایان ذکر است در ادامه هریک از مدیران EHSS شرکتهای آبفا به بیان مسائل و عملکرد حوزه مربوطه  پرداختند و ضمن تشریح ویراست اول حوزه عوامل ریسک با اولویت گازهای، جلسه با جمع بندی مطالب توسط دبیر جلسه آقای «صیفی کار» مدیر دفتر ایمنی آبفار همدان به پایان رسید.

 شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها