X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

برگزاری جلسه کمیسیون توسعه مدیریت در شرکت آبفای استان ایلام

۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت:2:33:55عصر
برگزاری جلسه کمیسیون توسعه مدیریت در شرکت آبفای استان ایلام

جلسه کمیسیون توسعه مدیریت با حضور مهندس خشایی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آبفا کشور   و مدیر عامل شرکت آبفای استان و معاونین و مدیران شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، جلسه کمیسیون توسعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با حضور مهندس خشایی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آبفا کشور ، مهندس مظاهری  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و معاونین و جمعی از مدیران و کارشناسان با دستور کار گزارش وضعیت درآمد و هزینه شرکت در محل سالن جلسات شرکت  برگزار گردید.

مهندس مظاهری مدیرعامل شرکت، ضمن تشکر و قدردانی از حضور مهندس خشائی گزارشی از وضعیت منابع تامین آب شهر ایلام، پروژه ها عمرانی و مشکلات و فرصت های پیش رو شرکت ارائه دادند.

مدیر عامل شرکت آبفای استان  افزود: با توجه به وضعیت موجود، این شرکت پتانسیل حذف قبض کاغذی آب بهاء را دارد و مشترکان آب  به جای دریافت قبض کاغذی آب می توانند اطلاعات مصرف خود را از طریق پیامک دریافت  کنند.

مهندس مظاهری  عدم همخوانی هزینه‌های تولید و فروش آب به عنوان یک چالش اساسی برای شرکت دانست که باید در این زمینه اطلاع‌رسانی و چاره اندیشی لازم انجام شود.

در ادامه این جلسه، هر یک از معاونین و مدیران  به بیان دیدگاه های و مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور  ضمن جمع بندی مطالب عنوان شده به تشریح دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداخت.

مهندس مسعود خشایی  بیان اینکه باید  نگرش و نگاه خود را  با توجه به پیشرفت تکنولوژی تغییر دهیم گفت: هم اکنون چالش و دغدغه اصلی شرکتهای آب و فاضلاب در کشور فقر تفکر راهبردی و ایده های جدید در مقابله با چالش های موجود در صنعت است و این مهم باید از سوی معاونت منابع انسانی و بهبود مدیریت شرکتها تبیین شود.

وی با بیان اینکه کارکرد شرکتهای آب وفاضلاب نسبت به دهه ۷۰ تغییر کرده و به همین نسبت باید دیدگاهها و نقطه نظرات هم دستخوش تحولاتی شود خاطر نشان ساخت:۲۶ سال از تاسیس شرکتهای آب و فاضلاب در کشور می گذرد به همین نسبت تحولاتی در نوع کارکرد و چگونگی خدمات به مردم ایجاد شده است پس می طلبد دیدگاها و تفکرات فعالان در این صنعت، متناسب با تغییرات موجود متحول شود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: در دهه های گذشته میزان توسعه  و اصلاح شبکه های آب و فاضلاب مایه مباهات مسئولان امر لحاظ می شد اما امروزه ارائه خدمات به روش های نوین در کمترین زمان ممکن یکی از مهمترین اهداف این صنعت بشمار می آید.

مهندس مسعود خشایی استفاده از تکنولوژی های نوین  را یکی از مهمترین مولفه ها در چابک سازی شرکتها دانست و تصریح کرد: تکنولوژی می تواند ما را از وابستگی به نیروی انسانی کمتر نماید بعنوان مثال هم اکنون  می توان با بهره گیری ازسیستم تله متری و تله کنترل با دقت بالا به صورت آنلاین  تاسیسات را رصد گردد.

وی ضمن اشاره به عملکرد خوب آبفا استان در اجرای پروژه های تأمین آب گفت: برای استمرار خدمات بهتر باید نگاه اقتصادی قویتر داشته  و به دنبال منابع مالی جدید باشیم.

مهندس خشایی همچنین به استفاده و بهره برداری از منابع و داراییهای موجود تأکید کرد و افزود: باید به دنبال راهکارهای مختلف و روش های تازه جهت ایجاد منابع مالی باشیم و در راستای بنگاه داری اقتصادی مدیریت بر هزینه از مهمترین مباحثی است که باید مد نظر قرار گیرد .

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در بحث درآمد باید از فرصت های موجود استفاده موثر کنیم و ملاک ارزیابی شرکت در این بخش میزان اعتماد مردم است و در راستای هدف گذاری انجام شده الکترونیکی کردن تمامی خدمات قابل ارائه به مشترکین از طریق  نرم افزار جامع و ملی مشترکین در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: جهت بالابردن توان مالی شرکت باید از ظرفیت تهاتر بدهی بمنظور تسویه مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان  تصریح کرد: آموزش روش های صحیح پاسخگویی به مشترکین و اصول مشتری مداری باید به کلیه ذینفعان و کارکنان مرتبط با مردم و ارباب رجوع  انجام شود و ارتباط دو سویه، متقابل و مناسب با مشترکان در جلب اعتماد مردم به شرکت‌های آبفا و تسریع در وصول مطالبات از مشترکان موثر می باشد.


برگزاری جلسه کمیسیون توسعه مدیریت در شرکت آبفای استان ایلام

برگزاری جلسه کمیسیون توسعه مدیریت در شرکت آبفای استان ایلام
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها