X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب برای کارکنان اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام

۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت:1:59:20عصر
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب برای کارکنان اداره کل امور اقتصادی  و دارایی استان ایلام

در راستای آموزش همگانی در بخش مدیریت مصرف آب، راه های صرفه جویی و حفاظت از منابع آب،کارگاه آموزشی در  اداره کل امور اقتصادی  و دارایی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، در این برنامه مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت بعنوان مدرس، هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش مصرف درست آب و بهبود رفتاری مشترکین و اهمیت صرفه جویی در شرایط بحرانی کمبود آب دانستند.

مهندس محمدی با اشاره به بحران کم آبی در استان و اهمیت آب در زندگی و بهداشت عمومی مردم  با ذکر آمار مصارف جهانی و کشور مان گفتند: بهترین راهکار جهت مقابله با کمبود آب، اصلاح الگوی مصرف آب در تمام کاربری های مسکونی و غیر مسکونی است به همین منظور شرکت  آب و فاضلاب  استان توجه بیشتر به فرهنگ سازی و تغییر سبک زندگی برای مقابله با کم آبی و رسیدن به مصرف متعادل آب دارد .

وی، با اشاره به جمله معروف آب مایه حیات و آبادانی است، اظهار داشت: این ماده حیاتی ضامن سلامتی انسان و عامل توسعه جوامع است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد یاد آور شد: به منظور تامین آب سالم و بهداشتی، آبهای استحصالی از منابع تامین تا درب منازل روزانه توسط کارشناسان شرکت و مراکز بهداشتی کنترل و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی، به رواج استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی طی سالهای اخیر اشاره و تصریح کرد: این دستگاه بیش از نیمی از املاح مفید موجود در آب را از بین می برند، و نصب این دستگاه ها در منازل به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت با اشاره به فراوانی استفاده از بطری های پلاستیکی آب بسته بندی در فصل تابستان، گفت: بطری‌های پلاستیکی آب بسته بندی که در فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، در معرض تابش نور آفتاب نگهداری می‌شوند، غیر قابل استفاده و سرطان‌زا هستند.

وی ادامه داد: برخی افراد بطری‌های آب بسته بندی را در فریزر می‌گذارند تا یخ بزند سپس هنگام بیرون رفتن از منزل آن را برمی دارند تا بتوانند آب خنک بنوشند، این کار برای سلامتی بدن ضرر دارد.

مهندس محمدی خاطرنشان کرد: طراحی اولیه بطری‌های پلاستیکی به نحوی است که در صورت انجماد آب در آن‌ها، در اثر بروز تغییراتی در پلیمرهای این ظروف، مواد مضری وارد آن‌ها می‌شود. لذا باید از انجماد آب‌ در این بطری‌ها خودداری کرد.

وی تاکید نمودن: همه مشترکین در قبال بحران کم آبی مسئول و باید خود را با شرایط موجود همراه و جهت آبرسانی به همه مردم شرکت آب و فاضلاب را یاری کنند .

در ادامه این کارگاه آموزشی، با پخش فیلم و تصاویر مربوط به مدیریت مصرف، راههای صرفه جویی و مدیریت مصرف آب در خانه ها و ادارات  و مراکز درمانی همچنین معرفی لوازم کاهنده مصرف آب و چگونگی استفاده از این لوازم توضیحاتی ارائه شد.

 در پایان جلسه ضمن پاسخگویی به سوالات حاضرین ،بروشورهای صرفه جویی در مصرف آب نیز در بین شرکت کنندگان در جلسه توزیع شد.

 


برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب برای کارکنان اداره کل امور اقتصادی  و دارایی استان ایلام

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب برای کارکنان اداره کل امور اقتصادی  و دارایی استان ایلام

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب برای کارکنان اداره کل امور اقتصادی  و دارایی استان ایلام
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها