X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

برگزاری جلسه مدیران عامل صنعت آب استان با مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت:3:39:20عصر
برگزاری جلسه مدیران عامل صنعت آب استان با مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بعد از بازدید از تأسیسات و پروژه های آب و فاضلاب استان ایلام در جلسه ای که با حضور مدیران عامل شرکت های آبفای شهری و روستایی  و آب منطقه ای استان در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد، به بررسی وضعیت مشکلات شهرهای که دارای تنش آب هستند و همچنینارائه راه کارهای لازم جهت برون رفت از شرایط خاص پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، در این جلسه ابتدا مهندس افشین مظاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ضمن خیر مقدم و تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) گزارش مبسوطی از وضعیت پروژه های عمرانی در  بخش آب و فاضلاب را ارائه نمودند.

وی منابع اصلی تولید آب در استان ایلام شامل منابع سطحی مانند سدها و منابع زیر زمینی شامل چاه ها  و چشمه ها دانست و بیان داشتند: این منابع تأمین آب شامل تعداد 9 چشمه، 56چاه و یک سد با حجم تولید در حدود 42 میلیون مترمکعب در سال که با خطـــوط انتقالی به طول 508کیلومتـر و شبکه توزیع بطول 1341کیلومتر ،نیازآب شرب جمعیتـی در حــدود 430 هـزار نفر در استان را تامین می کنند.

وی اهم پروژه های آبرسانی  استان را شامل ،طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی و روستاهای مسیر،طرح آبرسانی به شهرستان بــدره،آبرسانی به شهر آبدانان :بهسازی چشمه سراب آبدانان و احداث مخزن 2000 مترمکعبی طرح – حفر و تجهیز چاه،تعویض خط انتقال آب از چشمه های گل گل  به شهر ایلام،طرح آبرسانی به شهر دهلران،طرح احداث آب شیرین کن  شهر ملکشاهی،طرح زیرساخت آبرسانی به منطقه ویژه اقتصادی مهران،اصلاح و توسعه شبکه آب در سطح شهر های استان دانستند.

مهندس مظاهری در پایان به تشریح وضعیت شهرهای دارای تنش آبی در سال 1398 که می تواند به بحـران منجـر شـود اشاره و خواستار تخصیص اعتبارات لازم شدند.

در ادامه مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب روستای و شرکت آب منطقه ای استان نیز به تشریح فعالیت و چالش های پیش رو این شرکت ها و همچنین پیشنهادات لازم جهت مقابله با این چالش ها پرداختند.


در ادامه این جلسه مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ضمن تقدیر از مجموعه مدیران عامل صنعت اب استان ، و پس از بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب استان توصیه ها و رهنمودهای را خطاب به مدیران عامل بیان داشتند.

 وی با بیان اینکه رویکرد وزارت نیرو سازگاری با خشکسالی  است  افزود: مصرف آب در کشور ما نسبت به دنیا بسیار بالا است برای حفظ و بقا باید به سمت سازگاری پیش برویم

 طباطبایی  با بیان اینکه ظرفیت تامین آب در روستاها و شهرها را باید مدیریت کرد، افزود:  یکی دیگر از برنامه‌های آبفای کشور، بازرسی از چاه‌ها، اصلاح خطوط جمع‌آوری چاه‌ها و حفظ و ارتقا توان تولید وکاهش نیاز به تولید آب  از اصلی ترین رویکرد های آبفای کشور است.

مدیرکل دفتر نظارت بر  بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه افزود: نیاز به تولید باید به حداقل و توان تولید باید به حداکثر برسد. و برای این منظور با  فرهنگ سازی در جامعه می‌توانیم تا حدودی مصرف آب را در جامعه بهینه سازیم.

این مسئول  با بیان اینکه اصلاح شبکه های توزیع آب، اصلاح فشار آب و استفاده انشعابات هوشمندانه از هدر رفت آب جلوگیری می‌کند، ابراز کرد: اعتبارات محدودیت  لیکن کارها فراوان .

ارتقا کمی و کیفی منابع آب که در اختیار داریم از جمله بازچرخانی آب  بشدت مدنظر وزارت نیرو است

طباطبایی ادامه داد: جداسازی انشعابات آب شرب مصرفی از آبیاری فضای سبز یکی دیگر از اقدامات موثر در کاهش مصرف آب است.

وی با اشاره به اینکه زمانی می توان موفق بود که پروژه محور باشیم، ابراز کرد: پروژه ها را باید کنترل و به نتیجه برسانیم چنان چه برخی از پروژه ها نیاز به اعتبار ندارند

این مسؤل انتقال تجربه و دانش بین نیروهای حوزه‌های مختلف شرکت های آب و فاضلاب به خصوص در حوزه بهره بردای را عاملی موثر در کاهش مشکلات و چالش های پیش رو دانست و گفت: استفاده از تجربیات نیروهای قدیم و باتجربه همواره باید مد نظر  باشد


برگزاری جلسه مدیران عامل صنعت آب استان با مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

برگزاری جلسه مدیران عامل صنعت آب استان با مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها