X گزینه های شخصی سازی:
  • تغییر سایز صفحه:

همایش نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت:4:53:38عصر
همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

به همت دفتر امور زنان و خانواده شرکت، همایش و کارگاه آموزشی « نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب» با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی یزدان پرست مسئول دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو ، مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری ایلام، مدیر عامل شرکت و  جمعی از بانوان شاغل در  دستگاه های اجرای  شهر ایلام  در سالن جلسات بهزیستی شهر ایلام برگزار و  بر لزوم ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان، در این کارگاه ابتدا خانم شیرخانی مشاور مدیر عامل در امور بانوان با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه  بیان داشتند:  امروزه وضعیت آب و کاهش منابع آبی در شرایطی است که همگان باید به دنبال راهکارهای سازگاری با کم آبی و استفاده بهینه تر از آب باشند؛ و از آنجائیکه مدیریت مصرف آب در بین تمامی اقشار جامعه ضروری است بر آن شدیم  این کارگاه آموزشی را با هدف آشنایی و آموزش بانوان  شاغل وخانه دار در خصوص مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف، جایگاه حیاتی آب در زندگی، روش های مختلف صرفه جویی و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب برگزار نماییم.

    وی ادامه داد : مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان ایلام  برنامه ریزی های مدونی  را جهت اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی برای اقشار مختلف جامعه به کار بسته است ، و سعی بر این دارد تا با توجه به نقش بانوان در مدیریت مصرف انرژی به ویژه در خانواده ها و بازوان توانمند اجرایی آنها در این حوزه، به بهترین شکل ممکن از این پتانسیل استفاده بهینه نماید .زیرا  این قشر به عنوان کسانی که در استفاده از بیش از ۷۰ درصد مصارف آب آشامیدنی در منزل نقش دارند  می توانند به منظور صرفه جویی در مصرف آب هم رأساً اقدام نمایند و هم مربی خوبی برای فرزندان و سایر اعضاء خانواده باشند.

در ادامه مهندس مظاهری مدیر عامل شرکت ضمن خیر مقدم به حاضرین در کارگاه  بر فرهنگ سازی مصرف بهینه آب تاکید و بیان داشتند: همه ما باید در امر فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب و انتقال این فرهنگ به نسل‌های بعدی  کوشا باشیم چرا  که مسئله آب در سالیان اخیر به یک چالش تبدیل شده است .

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب در ادامه افزودند: متوسط بارندگی در کشور زیر ۲۰۰ میلیمتر می باشد و این زنگ خطری برای ما و آیندگان است.

وی گفت: سرانه استاندارد مصرف آب در شبانه روز برای هر نفر ۱۵۰ لیتر می باشد که در ایران این رقم ۲۲۰ لیتر به ازای هر نفر و در استان ایلام ۲۸۰ لیتر می باشد که برای کاهش این مقدار مصرف باید  اصلاح الگوی مصرف در سرلوحه کار خود قرار دهیم

سخنرانی بعدی این کارگاه آموزشی حجت الاسلام والمسلمین علی یزدان پرست مسئول دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو بودند و با بیان اینکه زنان نقش موثری در مدیریت مصرف آب در خانواده دارند بیان داشتند: نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند به همان نسبت هم در روند توسعه و پیشرفت کشور سهیم هستند بنابر این این قشر در نهادینه و اشاعه ی یک فرهنگ جامعه تأثیرگذار هستند و در این راستا لازم است که الگوهای مثبت و جامعه پسند را نهادینه کنیم.

وی گفت: کشورمان امروز بیش از هر زمان ما با توجه به کاهش منابع زیرزمینی نیاز به مدیریت بر بهره وری درست از آب نیاز داریم.

در ادامه مریم شادیوند مدیرکل دفتر امور خانواده و امور بانوان استانداری ایلام نیز با تاکید بر اهمیت آب در تاریخ ایران بیان داشتند: آب مظهر پاکی، زیبایی و عامل حیات بخش کلیه موجوادت است. در ایران باستان آب همواره از تقدس و احترامی خاص برخوردار بوده و سرمنشاء حیات است. و آناهیتا در اعتقاد ایرانیان باستان الهه آب، فرشته نگهبان چشمه‌ها و باران و همچنین نماد باروی، عشق و دوستی بوده است.

بانوان به دلیل موقعیتی که در خانواده دارند می توانند آموزش دهندگان مجربی در زمینه های مختلف مصرف آب و مجری تغییر فرهنگ آب به دلیل استفاده بیشتر بانوان از دیگر اعضای خانواده در منزل باشند.

وی گفت: جهت اصلاح الگوی مصرف باید روش های کاربردی مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف آب شرب در خانه و خانواده آموزش داده شود  .

دکتر حاجی کریمی از اساتید برجسته دانشگاه نیز با ایراد سخنرانی به تشریح وضعیت منابع آب موجود و در دسترس ایران اشاره نمود و بیان داشتند: با توجه به نقش موثر بانوان در مدیریت مصارف انرژی خانواده علی الخصوص موضوع مصرف آب امید است که بتوان در این بخش به نتایج مطلوب دست یافت همچنین ایشان به روش های مختلف قابل اجرا در سطح خانه و خانواده که می تواند منجر به صرفه جویی در مصرف آب شود اشاره نمودند.

در ادامه این کارگاه مهندس رضایی معاون بهره برداری به بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت منابع آب استان و شهر ایلام   و مراحل دشوار استحصال و توزیع آب شرب پرداخت و بر ضرورت ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه در خانواده ها تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه امروزه تکنولوژی می‌تواند کمک زیادی در اصلاح الگوی مصرف کند گفت: وسیله‌های کاهنده مصرف آب می‌تواند مصرف آب را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش دهد.

در پایان این کارگاه مهندس دادگر معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت بیان مطالبی در حوزه اقتصاد آب پرداختند و بیان داشتند:  برای هر متر مکعب آب شربی که بدست مردم می رسد میزان قابل توجهی دولت سوبسید پرداخت می کند .

وی پرداخت قبوض آب توسط مشترکین را در امر خدمت رسانی مطلوب موثر دانست و گفت: مشترکین با پرداخت به موقع آب بهای خود، منجر به توسعه خدمات آبرسانی و فاضلاب در شهر ومحل زندگی خود می شوند.

مهندس دادگر با اشاره به اینکه عدم پرداخت به موقع قبض آب، این شرکت را در ارایه خدمات با مشکل مواجه می سازد، اظهارکرد: از مشترکین تقاضا می شود براساس تاریخ درج شده در قبض نسبت به پرداخت آب بهای خود اقدام کنند.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی بروشور های آموزشی اصول مصرف بهینه ی آب در خانه و خانواده، توزیع  گردید.

 


همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد

همایش  نقش بانوان در کنترل مدیریت مصرف آب در ایلام برگزار شد
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها